Slovník pojmů

Od 1.1.2014 vstupuje v platnost nový zákon o obchodních korporacích a nový občanský zákoník.
Změny obsažené ve zmíněných zákonech se významným způsobem týkají také společností s ručením omezeným.


Z objektivních hledisek se na první pohled jeví jako rozumné založit si novou společnost až po novém roce. Současný zákon toho totiž vynucuje mnohem více než ten nový, který teprve vstoupí v platnost.

Nicméně legislativních změn je až příliš, žádná z nich navíc není ověřena žádnou relevantní praxí. Notáři ani úředníci na obchodním rejstříku do dnešního dne neznají všechny okolnosti, které souvisí s procesem zakládání společností. Je zřejmé, že bude docházet k průtahům, možný je také úplný kolaps.

Pokud se chcete vyhnout chaosu a legislativní nejistotě po novém roce, doporučujeme pořídit si novou společnost za současného předvídatelného právního nastavení. S využitím našich služeb získáte novou společnost jednoduše bez jakéhokoli běhání po úřadech, shánění razítek a vyplňování složitých dokumentů.

Tip: Odkládáte založení nové společnosti na příští rok jen kvůli nízkému základnímu kapitálu (1 Kč)? Podle nás budou takovéto společnosti pro vaše zákazníky nedůvěryhodné a pro vás jako jejich majitele rizikové. Přečtěte si, proč se těmto společnostem doporučujeme vyhnout.

Obraťte se na naše specialisty a informujte se o možnostech získat společnost s ručením omezeným, která nabízí 3 zásadní výhody:

  • Má splacený základní kapitál (v minimální výši 200 tisíc Kč až 3 miliony Kč),
  • Nabízí možnost okamžitě podnikat, tzn. není potřeba čekat několik týdnů na její zápis do obchodního rejstříku,
  • Neabsolvujete žádnou náročnou administrativu a řadu návštěv u úřadů – vše vyřídíme za Vás.

 

Tip: Zjistěte, jaké výhody přináší pořízení si ready-made společnosti od nás. Přečtěte si „Proč si vybrat ready-made společnost u nás a co vše za vás v rámci koupě ready-made společnosti zajistíme“.

Spolehněte se na naše dlouholeté zkušenosti. Založili jsme již více než 5 tisíc společností, náš postup je tedy prověřený časem i referencemi našich spokojených klientů. U veškeré dokumentace garantujeme právní i účetní čistotu.

Víte, že:

  • Administrativní náklady spojené se založením sro se základním kapitálem 1 Kč jsou úplně stejné, jako když založíte sro s kapitálem 200 tisíc Kč?
  • I když budete mít sro se základním kapitálem 1 Kč nemine vás povinnost splatit tento vklad na zvláštní účet do banky?

 

Případně si rovnou domluvte schůzku na bezplatné telefonní lince 800 333 456.

Obchodní zastoupení máme ve 3 městech ČR – v Praze, Brně a Ostravě. Českou společnost s ručením omezeným ale můžete koupit také na Slovensku, prostřednictvím naší pobočky v Bratislavě.
Můžete využít kontaktů našich ostatních poboček.

Úvod Slovník pojmů